חופשה לפי שעות

חופשה - מילה אשר מעלה בכל אחד מאיתנו אסוציאציה נעימה, כל אחד מאתנו מתכנן את החופשה האולטימטיבית שלו לפחות פעם אחת בשנה. יש הבוחרים לצאת לחופשה בארץ ויש שמזמינים חופשה לחו"ל.
עונת הקיץ נחשבת לעונה התיירותית ביותר, בעונה זו בדרך כלל נרשם שיא של תיירות יוצאת כאשר רוב המשפחות טסות לקלאב-מד בטורקיה במסגרת ה"כל כלול" ויש כאלה שנשארות בארץ ומזמינות חופשה באילת או  בצימרים לפי שעה בצפון או חדרים בים המלח.
לזוגות הצעירים שמחפשים רומנטיקה ושקט מההמולה של המשפחות עונת הקיץ אינה מומלצת, גם בתכנון החופשה עיתוי הוא חשוב ואם זה מתאפשר רצוי לדחות את החופשה הרומנטית לספטמבר או לשבוע האחרון של אוגוסט, בתקופות אלו המחירים גם יותר זולים וסבירים.
את החופשה ניתן להזמין באופן עצמאי ישירות דרך המלון בו רוצים לשהות או שניתן להזמין חבילת נופש מקיפה שתכלול מלון, נסיעה ליעד הרצוי, אטרקציות, ארוחות ועוד.
את חבילת הנופש ניתן להזמין דרך סוכני הנסיעות או באמצעות האינטרנט, מסקר שנערך עולה שבשנת 2007 בוצעו יותר הזמנות חופשה דרך האינטרנט מאשר דרך מרכזי חברות הנסיעות או הטלפון.

במידה ובוחרים להזמין חופשה בחו"ל חשוב להיות מודעים להבדלים בין טיסה סדירה לטיסת שכר ולברר איזה סוג טיסה הוזמנה לחופשה המיועדת, וזאת בכדי שהחופשה לא תיהרס כבר בשדה התעופה.

בתקופה האחרונה אנשים רבים נוטים להזמין את החופשה ברגע האחרון, כלומר לחכות לדיל המשתלם ביותר שיצוץ כמה ימים לפני המועד המתוכנן לחופשה. סוכנויות נסיעות מפרסמות מבצעים שנראים אומנם רווחיים מאד, אך יש לבדוק את כל הפרטים על מנת שלא להתאכזב. ייתכן והמחיר הזול אינו כמו שנראה ויש תוספת במחיר בצורה עקיפה, דרך מיסי נמל או דמי טיפול למשל.
כמו כן רובנו נוטים לייחס חשיבות מועטה לנושא האריזה של החפצים לקראת חופשה, גם כשמדובר בחופשה קצרה חשוב לשים לב שלא דוחפים פריטים מיותרים. סוג הבגדים (ארוכים או קצרים) תלוי במזג האוויר במקום אליו נוסעים או בפעילות אותה מתכננים לעשות במהלך החופשה. חשוב להצטייד במפות של המקום, ספר או דיסק-מן להנעמת הזמן בטיסה או בנסיעות, במידה ויש כמובן במהלך החופשה.

 

 

חבילות נופש

חבילת נופש היא מוצר תיירותי המאחד ומשווק יחדיו כמה מוצרי תיירות בודדים כמו כרטיס טיסה, השכרת רכב, לינה במלון ולעתים גם פעילויות נופש נוספות.
חבילת נופש היא עסקה משולבת הנמכרת באופן פרטני ללקוח ובכך גם נבדלת מטיול מאורגן המותנה כחבילה לקבוצה של אנשים.
ניתן להזמין חבילת נופש בטרם הטיול דרך סוכני הנסיעות, משווקים מורשים ובתי מלון.
היתרון המרכזי בהזמנת חבילת נופש הוא הגמישות בתאריכי הנסיעה, בתקופות, במחירים, תוספות ואופציות נוספות, דרגות תיירות ועוד. כמו כן, חבילת נופש כדאית לרוב מהזמנת כל פריט בנפרד, מאחר וזול יותר לקנות את כל המרכיבים בעסקה אחת.


חשוב לברר ולהשוות מחירים בין חבילות הנופש, לבדוק מה הן כוללות ולוודא שאין אטרקציה נוספת שהסתפחה בטעות לחבילה וכוללת חריגה מהמסגרת שהוקצבה לנופש.
קיימות חבילות נופש רבות ומגוונות המתאימות לכל נפש החל: מחבילות ספורט ותרבות, חבילות נופש לשומרי מסורת, חבילות לחגי ישראל ,חבילות לנוסע העצמאי שאלו הן חבילות תיור לאלה שרוצים לנסוע בצורה עצמאית ליעדים בעולם ולטייל בצורה מסודרת, כבודדים או במסגרת משפחתית ולא כקבוצה של טיול מאורגן.
חבילות נופש אפשר להזמין לכל היעדים: אנטליה, כרתים, בודרום, ברצלונה, פראג, רומא, פריז ובכל מקום שרק תחפצו להגיע אליו.
חשוב לציין שלרוב חבילות נופש קצרות וזולות לאירופה משלבות טיסת צ'רטר ולא טיסה סדירה, מדובר בטיסות שהכרטיסים להן נמכרים לחברות הנסיעה ואלו מוכרות אותן לנוסע היחיד או לקבוצות של חבילות נופש. חבילת נופש כזו לרוב מתאפיינת במחיר זול יחסית אך היא אינה גמישה במידה ורוצים לשנות פרטים מסוימים בחבילה, כמו כן בטיסה מסוג זה מותר לחברות לדחות את מועד הטיסה בכמה שעות כל עוד הדחייה סבירה, כלומר לא גרמה להפסד של מס' לילות מתוך הנופש.


לאחר שבוחרים את חבילת הנופש הרצויה, כדאי לחפש באינטרנט את המלון שחברת הנסיעות הציעה ולא להסתפק בנתונים שנמסרו על ידה, אפשר גם לברר אם המלון נמצא במרכז העיר, אם יש ממנו תחבורה למקומות בילוי, כמו כן במידה ויש אפשרות רצוי לשמוע המלצות ממכרים או מגולשים בפורמים באינטרנט. לאחר בירור פרטים אלו ואחרים ולאחר הזמנת חבילת נופש חשוב לבקש 'טופס גילוי', זהו טופס המפרט את כל הפרטים והתנאים הכלולים בחבילת הנופש והצרכן זכאי לקבלו מסוכן המכירות, גם אם הרכישה התבצעה דרך האינטרנט או באמצעות הטלפון.